Як зрозуміти, що у мене ПТСР?

розміщено в: Новини центру | 0

Людина може витримати та пережити дуже багато. Але іноді відбувається те, що вище за наші сили, — і тоді, можливо, доведеться мати справу з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР)❤️‍🩹

У розпорядженні кожної людини є безліч механізмів та ресурсів, що дозволяють проживати непрості події, долати труднощі, переносити горе та втрати, долати розчарування та трагедії. Проте іноді ми стикаємося з подією, впоратися з якою через ті чи інші причини не можемо: вона зовсім не вкладається в наш особистий досвід і виявляється потрясінням. Такі події, зазвичай пов’язані з реальним ризиком для життя і здоров’я, прийнято називати травмами, і саме вони можуть стати причиною посттравматичного стресового розладу — порушення роботи психіки в результаті зіткнення з ситуацією, що травмує.

Які ж симптоми у ПТСР⬇️

-мимовільні нав’язливі та тривожні спогади про подію

-кошмарні сни

-флешбеки, болючі переживання чи фізична реакція у ситуаціях, що нагадують про подію

-уникнення спогадів та думок про подію чи всього того, що може про неї нагадати

-неможливість згадати важливі подробиці ситуації, що сталося

-звинувачення себе чи оточуючих в тому, що сталося

-зниження інтересу до навколишнього світу, почуття ізоляції та відчуження

-вспишки агресії та злості та переляк на незначні події

Для визначення діагнозу ПТСР ці симптому зазвичай продовжуються більше місяця та спричиняють страждання та труднощі в соціумі.

Важливо, що ПТСР часто супроводжується іншими розладами, насамперед депресивними.

Діагностувати ПТСР, як і будь-які інші психічні розлади, може лише кваліфікований фахівець, тому ,якщо ви пережили нещодавно стресову травмуючу подію, наприклад через війну, та відчуваєте вищевикладені симптому- ви можете прийти на безкоштовну консультацію в кризовий центр «Соціотерапія».

✅В кризовому центрі «Соціотерапія» працюють висококваліфіковані психологи, психіатри та психотерапевти, які вже майже два роки допомагають українцям подолати ПТСР через війну в країні!

Психологічна реабілітація в кризовому центрі проходить стаціонарно протягом місяця та є ПОВНІСТЮ БЕЗКОШТОВНОЮ🙌🏼

📍Адреса: м. Київ, вул. Качалова 5А

📞Тел. ; +38 (044) 353-67-72

+38 (096) 274-59-54